LOUKA & ZÁZEMÍ

Louka

Udržovaný prostor uprostřed louky plné kvítí, na kterém najdete Chaloupku v kopretinách. Pozorujte východy a západy slunce a kouzelné nebe plné hvězd.


Co je "zemí"? 

Zázemí je tu pro vás připravené pro případy, když Vás přepadne touha si v pohodlí uvařit kávičku, čaj, nebo třeba nějakou mňamku. Stačí si z Louky seběhnout cca 150 m a můžete se do toho s chutí pustit. :-)

Přístřeší Vám poskytne bývalá truhlářská dílna, kterou jsme pro Vás v původním duchu přepracovali a zútulnili, abyste na sebe mohli nechat působit některé části autentického vybavení jako součást interiéru a načerpali tak nejen spoustu energie z Louky, ale také klidnou a přívětivou atmosféru časů dávno minulých.

Na co se v něm můžete těšit?

* pohodlný gauč a křesla pro pohodový relax

* stůl z hoblice, na kterém si můžete pohodlně připravit a uvařit nějakou tu mňamku

* lednici, rychlovarnou konvici a dvouplotýnkový vařič

* koutek na kávičku nebo čaj (to když se Vám nebude chtít vařit na ohni :-)) a základní nádobí a příbory, ať nemusíte vše vozit s sebou

* původní stůl, na kterém si můžete vychutnat připravené dobroty

* osvětlení prostoru na původních ručně dělaných žebřících jako památka na dědečka

* věšák na šaty z původních vrátek od stodoly

* místo pro nabíjení telefonů/powerbank... 


Co je "Poležení pod hvězdami"? ⭐

Zatoužili jste spát pod širákem nebo se za krásné letní noci rozhlédnout po kouzelné obloze plné hvězd a svitu měsíce? Potom právě Vás zřejmě uchvátí naše poležení uprostřed louky plné květů, které obě tyto možnosti nabízí.


Poležení pod hvězdami skýtá kouzelné pokoukání na noční oblohu - tady zrovinka červnový úplněk 2022. 


Několik slov k Louce...

A jak to vlastně všechno vůbec začalo? Ano, tušíte správně, bylo potřeba louky jako takové. Ta nám ležela ladem "za humny", takže bod č. 1 byl splněn poměrně rychle. 

Druhým předpokladem byla myšlenka, že se chceme věnovat něčemu, co bude přinášet radost nám i druhým. Ani s tímto nebyl sebemenší problém, neboť to byla naprosto jasná věc.

A potom přišla ta stěžejní fáze. Ano, přesně tak. Transformace prvotní myšlenky a nápadu našeho snu v realitu.

Když jsme narazili na projekt Bezkempu.cz, bylo jasné, že je pro nás v tuto chvíli přesně to pravé ořechové a my našli způsob, jak naše plány začít uskutečňovat. 

Nejprve samozřejmě probíhala metodická příprava, která se nám chvílemi zdála spíše jakýmsi otálením, ale to byl pouze klam, který zastíral nevyhnutelné směřování kupředu za naším cílem. 

Nafotili jsme ten náš "poklad" a vyplnili všechny potřebné informace, které jsou na bezkempu.cz vyžadovány. Nebylo to nic složitého, jen jsme se ve vyplňování potrénovali třikrát, to, když jsme nahrávali potřebné fotky, které však měly příliš velké rozlišení. Začali jsme nahrávat, vše vždycky najednou "spadlo" a my museli začít vyplňovat od začátku. No, umíte si představit, jak to asi vypadalo. 😉

Nicméně, protože nejsme žádná "béčka", vše jsme úspěšně zvládli a brzy se radovali z potvrzení od provozovatelů, že nás zařadili do systému. Každý, kdo se někdy o něco podobného pokoušel, mi jistě dá za pravdu, že právě v takové chvíli přichází velká radost a je čas na nějakou tu skleničku lahodného moku, při níž se vzájemně poplácáte po rameni, jak jste to všechno skvěle zvládli. Ano, ptáte-li se, jak to bylo u nás, vězte, že přesně takto. 😉

A potom přišla na řadu další řehole. Úkol chvílemi vypadající jako z nějaké pohádky. Téměř nesplnitelný, avšak nezbytný k dalšímu pokračování v cestě za naším snem. Kdo hádá, že bylo potřeba vyřešit takové, ryze praktické, záležitosti, jako je toaleta a voda užitková i pitná, ten má pravdu. 

A tak jsme se vytyčeného úkolu zhostili, jak nejlépe jsme uměli a vrhli se na něj s opravdovou vervou. Nejprve jsme pátrali ve světě virtuálním, abychom si udělali představu o všech možnostech, které se v takovém případě nabízejí a věřte, i když se zdá, že jich je snad nekonečně mnoho, nakonec zjistíte, že budete rádi, když něco podle svých představ seženete. A my opravdu sehnali. 

Vyrazili jsme do kutilských obchodních center, kde po několika tragikomických situacích s místními prodavači jsme skutečně dostali to, pro co jsme přijeli. Co na tom, že jsme kvůli chybě v jejich evidenci museli ujet asi 150 km navíc oproti původnímu plánu. Důležité bylo, že jsme uspěli. To byl cíl, kterého jsme chtěli dosáhnout a povedlo se nám to, i když jsme byli celí utrmácení a nad některými pracovníky daného řetězce jsme kroutili hlavami ještě večer a vzpomínali na ně snad celý další týden.  

Protože se jednalo o výrobek, který si musíte sami složit, byli jsme zprvu trochu nejistí. Však to taky určitě dobře znáte, když si vítězoslavně přivezete domů něco nového a těšíte se, jak si to budete užívat, ale když se podíváte na montážní návod, nestačíte se divit a přemýšlíte, jestli máte v rukách návod opravdu na tu věc, kterou jste zamýšleli skládat nebo, jestli se někdo spletl a přibalil manuál úplně jiný. 

Nejprve jsme všechny díly ještě natřeli lazurou, aby celá konstrukce odolávala povětrnostním vlivům a poté jsme se vrhli na samotnou montáž. Překvapivě šlo všechno hladce a my mohli tuto naši první "stavbu" umístit na louku.

V podvečer z ní máte příjemný výhled na doslova kouzelné západy slunce. 

Co říkáte? 😉

Také jsme pro vás připravili ohniště, abyste si mohli udělat radost třeba nějakým tím pěkně opečeným buřtíkem. 
Mysleli jsme i na to, abyste měli možnost použít užitkovou vodu, takže jsme na louku umístili i sud s dešťovkou. 
A jak se nám to provedlo? Výsledek můžete posoudit sami. 😉 Těšíme se s vámi na viděnou.

Na Louce je opravdu krásně a dobrou noc tu nedávají lišky, ale srnečci, tak si to přijeďte prohlédnout na vlastní oči. 😉